Seni tenzih ediyorum Lickitung

   Belirli bir olgunluğa ve farkındalığa sahip olanlarınız için yalakalığı anlatmak gülünç olsa da, en azından gücün, otoritenin yanında saf tutarak erk sahibini güzelleme işi diye tanımlayabilirim. Sözlük tanımı gibi yazdığıma göre alkışlar bana gelsin.

   Yalakalık dünyanın en eski mesleklerinden biri olabilir. İşin garibi oldukça doğal bir güdü diyebiliriz. Düşünsenize taş devri zamanlarını. ( Entelektüeller için paleolitik dönem diyorum onlar anlar. ) Belirli bir toplumsal düzen oluşmasa da adı konulmamış tek bir kural var. Fiziksel olarak güçlü olan her şeyi alır. Fiziksel olarak gücü olmasa da bir şeylere sahip olmak isteyenler yalakalığın yaratanlar olabilirler.

Kastettiğim bu değildi ancak Barney’den ince kıllandım

   Bakın buraya kadar her şey normal. Güçsüzsün ve güç elde etmek istiyorsun. Ot, çöp yemekten bıkmışsın. Sen de antilop ( neden antilop ben de bilmiyorum ) yemek, iliğini çürp çürp diye içine çekmek istiyorsun. Bu canlıyı anlarım ben. Ancak artık 21.yüzyıla gelmişsin insanoğlu. Aradan asırlar geçmiş. Birazcık akılla başaramayacağın şey yok, sen hala neden sinsi gibi bu uğraşına devam ediyorsun, neden toplumu yozlaştırıyorsun? İşte ben bunu anlamıyorum.

Prototip bir yalaka 

   Aslında yazıma başlarken baya doluydum bu konuda ancak yazdıkça hislerim köreldi. Ben de anlamadım. Yazıyı burada bitireyim de sonları da hiç beceremem ben. Neyse kendinize iyi bakın, yalaka olmayın. ( Olmadı böyle ama neyse. )

 
Böyle daha iyi oldu gibi

Bir Cevap Yazın